Lokaty bankowe na start.

Lokaty bankowe na start to jeden z nowszych produktów bankowych od pewnego czasu jest on oferowany dla całkiem nowych klientów danego banku. Bank oferując lokatę o bardzo dobrym oprocentowaniu chce w ten sposób pozyskać do grona swoich klientów całkiem nowe osoby.

Banki oferty lokat dla nowych klientów przedstawiają tylko przez pewien określony czas. Taka oferta lokaty jest ofertą promocyjna z dużo wyższym oprocentowaniem niż w pozostałych, tradycyjnych lokatach przeznaczonych dla stałych, wiernych klientów.

Patrząc na promocyjne oferty banków na lokaty dla całkiem nowych klientów czasami mam ochotę najzwyczajniej w świecie zmienić bank. To co mnie powstrzymuje to zbyt dużo formalności i utrudnień w życiu codziennym związanych z przeniesieniem konta do innego banku. Czytałam, że w Polsce wiele klientów banków „przyzwyczaja” się do swoich banków i nie zbyt chętnie zmienia je na nowe. Do zmiany banku mogą zachęcić tylko jakieś niemile doświadczenia związane z dotychczasowym bankiem, lub tez właśnie jakaś bardzo promocyjna oferta lokaty, która proponuje konkurencyjny bank.

Zauważyłam, że oferty bankowe na start dla nowych klientów pojawiają się okresowo, prawdopodobnie jest to związane z polityka zewnętrzną banku. Coraz więcej klientów banków przed zawarciem umowy o lokatę terminową bardzo dokładnie przygląda się podpisywanej przez siebie umowie i jest wyczulona na wszelkiego rodzaju „haczyki” i niedomówienia. Dlatego banki, które chcą pozyskać nowych klientów i zachęci ich całkiem nową ofertą lokaty bankowej na start, oprócz wyższego niż zwykle oprocentowania, często oferują już bardzo jasno opisane warunki. Tylko w ten sposób stosując jasne, przejrzyste, oraz czytelne zasady banki mogą pozyskać nowego klienta. Oczywiście bardzo dużą zachętą dla każdego nowego klienta banku jest wysokie w porównaniu z innymi oprocentowanie lokaty na start. Niektóre banki nie wymagają by zakładać rachunek rozliczeniowo- oszczędnościowy w danym banku, można założyć tylko samą lokatę i na tym poprzestać. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, iż klient korzystający tylko z terminowej lokaty bankowej na start sięgnie także po inne produkty finansowe dostępne w znanym mu już banku.