Kredyt konsolidacyjny i inne rodzaje

Istnieje wiele osób, które zaciągają kilka czy nawet kilkanaście drobnych kredytów, które przeznaczane są na spłatę poprzednich zadłużeń, czy też mniej kosztownych wydatków dnia codziennego. Ta sytuacja nie jest jednak komfortowa ponieważ każdy z zaciągniętych kredytów posiada własne oprocentowanie, okres spłaty, a przede wszystkim wymagają ciągłego kontrolowania wielu różnych spłat.

Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wiec podjecie kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli na zastąpienie większej ilości kredytów jednym. Szacuje się, ze w ten sposób wysokość rat można obniżyć nawet o pięćdziesiąt procent. Kredytem konsolidacyjnym można więc zastąpić kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, czy też wszelkiego typu mniejsze i większe kredyty gotówkowe, nawet te podjęte w obcych walutach. Kredyt konsolidacyjny przeważnie obejmuje bardzo duży okres spłaty, dlatego też przeważnie bierze się go na okres dwudziestu lat. Jego zabezpieczeniem przeważnie są nieruchomości, domy, mieszkania.

Pożyczka pod hipotekę

Wiele osób zdaje się nie rozróżniać różnic pomiędzy kredytami hipotecznymi a pożyczkami. Jednakże różnica ta jest zasadnicza. Po pierwsze pożyczka od kredytu różni się przede wszystkim faktem, że nie ma tutaj podkreślonego celu jej wykorzystania, dlatego też może zostać przeznaczona na dowolny, wybrany przez klienta cel.

Dodatkowo pożyczka udzielana jest nie tylko przez instytucje bankowe, lecz też przez osoby prawne, a nawet osoby fizyczne. Pożyczka podobnie jak kredyt musi zostać zabezpieczona przede ewentualną niewypłacalnością kredytobiorcy, dlatego też w tym celu stosuje się przede wszystkim hipotekę, która ustanowiona jest na nieruchomości, zwłaszcza typu mieszkalnego. Z tego powodu stawka otrzymanej pożyczki wacha się od wartości przeznaczonej na nią nieruchomości. W celu uzyskania pożyczki należy włożyć wymagane dokumenty, między innymi musi to być: wyciąg z księgi wieczystej, oświadczenie majątkowe, akt notarialny który potwierdzi posiadanie nieruchomości, a także należy dokonać wyceny nieruchomości.

Kredyty samochodowe

Zmieniły się czasy, kiedy to samochód był dobrem luksusowym, na które niewiele osób mogło sobie pozwolić. Dziś stał się powszechny w codziennym użytku, a wiele osób wprost nie wyobraża sobie życia, bez udogodnień jakie niesie za sobą samochód. Głównym celem podjęcia kredytu samochodowego jest więc zakup nowego samochodu, bądź też samochodu, który pochodzi z komisu. Okres tego kredytowania sięga zazwyczaj od pół roku, aż do kilku lat, w zależności od wielkości sumy kredytowej. Aby podjąć kredyt samochodowy trzeba spełnić takie same kryteria jak i w przypadku innych kredytów, jakie oferują instytucje bankowe.

Z tego też względu potrzeba posiadać dokumenty, a przede wszystkim dowód osobisty, a także zaświadczenie o comiesięcznych dochodach. Dodatkowo bardzo ważna jest zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy, ponieważ w innym przypadku, z powodu swej niewypłacalności nie uzyska kredytu samochodowego, ponieważ zachodzi obawa, że nie będzie w stanie spłacić go wraz z przewidzianymi odsetkami.