Korzyści kredytu gotówkowego

Coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Ten rodzaj kredytu posiada wiele zalet które powodują że decydujemy się właśnie na ten rodzaj produktu bankowego. Dzięki temu też jest on najpopularniejszym instrumentem finansowym. Niemal każdy z nas korzystał już z kredytu, a jeżeli nie to z pewnością dlatego, że z uwagi na ostrożność boimy się go zacinać. A zatem bez względu na to czy pożyczaliśmy już pieniądze z banku czy tez nie powinniśmy poznać jego zalety, a także wady które również posiada, jak i oczywiście to na co powinniśmy zwrócić uwagę podejmując ostateczną decyzję.

Zalety kredytu gotówkowego

Największą zaletą oraz powodem dla którego ten rodzaj kredytu staje się coraz bardziej popularny jest oczywiście jego przeznaczenie. Pieniądze pożyczone od banku w ten sposób możemy przeznaczyć na dowolny cel, czyli praktycznie na wszystko. Z reguły kredyt gotówkowy zaciągamy w celu kupna nowego sprzętu RTV lub AGD, remontu mieszkania, kupna nowego auta bądź też po to by załatać dziurę w domowym budżecie. Niektóre osoby pożyczają pieniądze po to by przeznaczyć je na nieco bardziej niekonwencjonalne wydatek

i jak np., egzotyczna podróż czy też przelot balonem.

Inną zaletą tego kredytu jest również szybka i bardzo prosta procedura. W przypadku tego kredytu formalności zostały sprowadzone do zupełnego minimum. Kredyt nie wymaga również żadnego wkładu własnego jak w przypadku innych kredytów konsumpcyjnych, ani też żyrantów, poręczycieli czy też innych zabezpieczeń. Wszystkie te korzyści i zalety kredytu gotówkowego powodują, że jest on idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiej pożyczki, która umożliwia sfinansowanie niemalże każdego celu. Procedura przebiega wręcz ekspresowo. Jedyne dokumenty jakie będą nam potrzebne to dowód potwierdzający nasza tożsamość, zaświadczenie o dochodach oraz dobra historia w Biurze Informacji Kredytowej. Procedura związana z przyznaniem kredytu gotówkowego zwykle trwa około kilku dni, od momentu złożenia wniosku o przyznanie kredytu aż do momentu wypłaty pieniędzy. Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu warto jest przeanalizować oferty w różnych bankach, gdyż każdy z nich może zaproponować nam inne warunki. Zaczynając analizować oferty zacznijmy od banku w którym mamy już założone konto, gdyż dla tego banku jesteśmy już stałymi klientami i z pewnością przygotuje nam zdecydowanie korzystniejszą ofertę niż banki dla których będziemy tak zwanymi klientami z ulicy.

Inne zalety

Kolejną zaletą kredytu gotówkowego jest elastyczność. Zarówno jeżeli chodzi o kwotę pożyczonych pieniędzy jak i o okres ich spłaty. W ten sposób możemy pożyczać od banku od 500 złotych do nawet 150 tysięcy złotych, natomiast okres kredytowania może trwać nawet do 10 lat. Maksymalna wysokość kredytu będzie uzależniona od naszej zdolności kredytowej, którą wyliczy nam bank biorąc pod uwagę następujące czynniki wysokość dochodów, koszty utrzymania, wiek, wykształcenia a nawet wykonywany zawód.