Czy karta kredytowa to dobry pomysł?

Karta kredytowa to bardzo ciekawe narzędzie powszechnie wykorzystywane w Stanach Zjednoczonych przy standardowej konsumpcji, ale też coraz popularniejsze w Polsce ze względu na rozwój sektora e-commerce, sklepów internetowych. Karta kredytowa umożliwia dokonywanie zakupów praktycznie bez granic.

Na jakich ciekawych właściwościach karty kredytowej warto się skupić?

Nie musisz uruchamiać rachunku osobistego, żeby zamówić kartę kredytową. Tak, karta kredytowa działa samodzielnie, niezależnie od innych umów z bankiem detalicznym i daje dużą elastyczność na wyjazdach zagranicznych. Na karcie kredytowej możesz ustalić konkretny limit zadłużenia idealnie dopasowany do sytuacji dochodowej. Limit zadłużenia sprawdza się w sytuacjach kryzysowych, przy nieoczekiwanych wydatkach. Dzięki karcie kredytowej nie musisz podpisywać oddzielnych umów o kredyt konsumpcyjny (gotówkowy), tylko od razu wydać środki.

Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej

Jak nie spłacisz karty kredytowej w okresie bezodsetkowym poniesiesz standardowe koszty zadłużenia, natomiast w scenariuszu uregulowania zadłużenia masz do czynienia z bardzo tanim kredytowaniem. Z tego właśnie powodu w Stanach Zjednoczonych karta kredytowa to właściwie podstawa życia konsumpcyjnego. W USA niewiele gospodarstw domowych oszczędza, tylko buduje pozytywną zdolność kredytową, aby zwiększać limit na kartach.

Preferencyjne warunki zakupów internetowych i niezbędnik w pewnych obszarach życia

Niektóre marki zapewniają posiadaczom konkretnych kart kredytowych spore rabaty, dedykowane wyprzedaże, a nawet unikalne oferty, co pozwala na większe zaangażowanie konsumpcyjne. Przy niektórych usługach karta kredytowa to właściwie sprawa obowiązkowa, chociażby przy częstych podróżach międzynarodowych, wyjazdach służbowych, kiedy nie chcesz ciągle wchodzić na własne konto, albo chcesz mieć wszystkie rozliczenia w jednym miejscu. Karta kredytowa w pewnym stopniu umożliwia rolowanie bieżących rozliczeń w znacznie dłuższym czasie. Może czekasz na premię, ale już teraz chcesz wydać większe środki. Karta kredytowa w tym bardzo pomoże, a później spłaci się premią. Do uzyskania karty kredytowej potrzebujesz stosunkowo niewielkich, ale systematycznych dochodów potwierdzonych w ciągu kilku miesięcy. Nieco inne warunki otrzymują przedsiębiorcy, a inne osoby fizyczne wykonujące obowiązki na podstawie umowy o pracę, czy umów cywilnoprawnych. Wszystkie transakcje realizowane kartą kredytową odbijają się w Biurze Informacji Kredytowej, a zatem uważaj na terminowość spłat.