Dzisiaj coraz więcej osób zaciąga kredyty gotówkowe. Co jest ważne, jeżeli się nie niego decydujemy gdzie się udać czy też jakie dokumenty należy przygotować? I czy zawsze mamy możliwości zaciągania zobowiązań w takiej kwocie, jak tego potrzebujemy? To zależy do bardzo wielu czynników, dlatego na pewno lepiej jest wcześniej dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej i być przygotowanym. W tym pomorze nam porownanie kredytow.
Zacząć należy od tego co przygotować, jak mowa o dokumentach jeżeli zamierzamy starać się o kredyt. Tutaj w dużej mierze uzależnione jest to od tego do jakiego banku się zwracamy i jaka kwota nas interesuje. Najbardziej popularne są kredyty w kwotach nie przekraczających 10 tysięcy złotych. W bardzo wielu bankach do uzyskania takiego kredytu wystarczy jedynie oświadczenie o zarobkach, nie musimy przedstawiać żadnych zaświadczeń z pracy. Jeżeli zaś udajemy się do banku w którym mamy konto, bardzo często wystarczy nam jedynie dowód osobisty. Coraz więcej banków bowiem swoim klientom umożliwia uzyskanie kredytu jedynie na podstawie obrotów na koncie. Jeżeli jeszcze na to właśnie konto wpływ nasze wynagrodzenie, wówczas bank sam może sobie wszystko sprawdzić. Często także w takiej sytuacji wysokość maksymalna kwoty o jaką możemy się starać wynika właśnie z historii naszego konta.
Jeżeli zaś mowa o tym ile nas kredyt będzie kosztował, to także jest kwestią tego jaki to kredyt i gdzie jest zaciągany. Na pewno takie które uzyskujemy w „swoim banku”, czyli tam gdzie mamy konto lub inne produkty, będą dla nas najkorzystniejsze. Możemy liczyć przede wszystkim na niższe nawet i kilka procent oprocentowanie kredytu. A ono właśnie stanowi o tym, ile będziemy musieli potem pieniędzy oddać do banku. Dlatego jeżeli planujemy zaciągnięcie kredytu, powinniśmy zacząć od oferty banków, z którymi w jakiś sposób jesteśmy związani, na przykład umową konta. Wówczas możemy sprawdzić, czy ten bank naprawdę oferuje nam najlepszą ofertę, czy też lepiej będzie zwrócić się do konkurencji.
Jednak jest przy kredytach coś, na co wszyscy zwracają uwagę. Jest to wysokość raty kredytowej. Każdy bowiem chce mieć pewność, że bez problemu będzie mógł sobie pozwolić na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Jeżeli interesujący nas okres kredytu skutkuje dość wysokimi ratami, na pewno lepiej jest jeżeli zobowiązanie rozłożymy na dłużej, ale będziemy mieć pewność, że uda nam się je bez trudu spłacić. Wprawdzie wówczas należy spłacić nieco więcej, jednak mamy pewność, że nie będzie z tym jakichkolwiek problemów. Zazwyczaj podczas zaciągania kredytu możemy się dowiedzieć, ile będzie nas wynosiła rata, bowiem banki dysponują tak zwanymi symulatorami rat. Często dopiero po ich przedstawieniu decydujemy się na wybór konkretnej opcji kredytu oraz podpisanie umowy. Na pewno warto sprawdzić wszystkie szczegóły , nawet jeżeli kwota kredytu nie jest zbyt wygórowana. Kredyty nie powinny być dla nas zbyt dużym obciążeniem finansowym, i nie powinniśmy się martwić zbytnio tym, że musimy je spłacać.